Home
Dienasgrāmatas
1. diena - ierašanās

Uz robežas viss mierīgi, iebraucot Maskavā uzreiz dodamies uz metro un pēc tam 3 h nogurdinošā vilciena braucienā uz mūsu sapņu dropzonu, kas atrodas Kolomnā. Pa ceļa viss tieši tāpat kā pirms 2 gadiem – var nopirkt pilnīgi visu, sākot ar pīrādziņiem, beidzot ar šķiltavām, kuras demonstrējot, vīrelis tās dauza pret vilciena korpusu kā vienu no pārākajām īpašībām izceļot to izturību. Komanda garlaikojas, muļķojas, fotografējas un gaida ceļa beigas.

vilciens2
vilciens3

Kolomna – ļoti skaista pilsēta un ļoti krieviska – viss grezns un izpušķots, kaut arī paši cilvēki neizskatās pārāk laimīgi – drīzāk norūpējušies. Toties brauc „smalki” – mūsu agresīvie braucēji ir paraugbērni salīdzinājumā ar viņiem. 2x-3x pārsniegts ātrums un pat luksoforu signālu neievērošana netiek uzskatīta par kaut ko īpašu. Toties, kad Raitis izmisīgi mēģina piesprādzēties, tikko kā iekāpis mašīnā, tas gan izraisa izbrīnu.

Jau tuvojoties lidlaukam komandas biedriem mutē saskrien siekalas, jo jau pa gabalu var redzēt paceļamies lidmašīnas un nosēžamies izpletņlēcējus skaistos, krāsainos izpletņos.

Reģistrējamies. Šeit viss nopietni – neesi piereģistrējies, vari no miličiem atrauties „pa mizu”. Savā mājiņā komanda var tikt tikai pēc dažām stundām, tādēļ tiek pieņemts vienīgais prātīgais lēmums – pāris reizes izlekt jau šodien. Raita sistēma ir aizdota draugam, kas lec nedēļu pirms lidlaukā netālu no Kolomnas, un ir apsolīts, ka ierodoties, tā jau gaidīs te. Bet, ak tu neraža – tā, loģiski, ka nav. Pēc telefona sarunas tiek konstatēts, ka tā būs tikai 10 vakarā, tāpēc sistēma tiek īrēta uz vietas. Bet tā tikai pusbēda – Raita sistēmas dokumenti un izpletņlēcēja licence nevien nav laicīgi atvesta uz Kolomnu – tās nebūs vispār, jo tā jauki guļ somā, kas jauki guļ Rīgā. Pēc lieliem kreņķiem un skaidrošanās lēcieni Raitim tiek atļauti un visa komanda ir gatava veikt pirmo lēcieni. Vēl tikai ārsta apskate un instruktāža uzvedībai nestandarta situācijām. Ārsta apskate kā apskate. Instruktāžu veic sporta meistars ar vairāk kā 3 000 lēcienu pieredzi. Kaut arī tā tiek veikta ar smaidu uz lūpām, instruktāža vienmēr izraisa nelielu satraukumu un nedalītu uzmanību, jo runa tomēr ir par pašu veselību un varbūt pat dzīvību.

Pilnai laimei tiek nopirktas brilles. Komanda velk sistēmas. Iet uz lidmašīnu. Lidmašīna atraujas no zemes. Krūtīs briest satraukums. Pienāk ilgi gaidītie 4 km. Visi savelk ciešāk ķiveres, pārbauda sistēmas un............ Lidmašīna sāk zaudēt augstumu...... Sakarā ar tuvojošos negaisu, drošības dēļ lēciens tiek atcelts......

negaiss

Vakarpusē lēcieni atsākas. Šoreiz komanda 4 km nonāk cerību pilni un ne velti – šoreiz nav vairs nekā, kas aizliegtu izlekt no normāli strādājošas lidmašīnas. Šoreiz tas ir funjump! Gaisā trijotne muļķojās, saķeras ar rokām ar kājām, izšūpojas. Tad Daiga mēģina tikt Raitim uz muguras vai vismaz apgāzt atmuguriski.

mulk2
mulk

Tā tas turpinās līdz augstumam, kad visiem jāsāk izretoties drošā attālumā vienam no otra, lai varētu garantēt drošu izpletņa atvēršanos. Bet notiek kļūme – Daigas izpletnis pie atvēršanās sākt griezties ar vien straujāk un ļoti ātri zaudēt augstumu. Meitene neapjūk – mācībās apgūtais lejā izietā instruktāža pierāda savu nepieciešamību un, pirms vēl ir notikusi nelaime, Daiga atbrīvojas no nekontrolējamā izpletņa un atver rezerves izpletni, ar ko droši nosēžas pļavā. Pie vispārējā satraukuma vismazāk nobijusies izrādās pati Daiga, jo, izlecot no mašīnas, ar ko viņa atvesta atpakaļ uz dropzonu, smaids no viņas sejas nav nodzisis. Viss, ko viņa pasaka satrauktajiem sagaidītājiem ir – a kur kameras un fotoaparāti???

Kamēr rūpīgi tiek pārbaudīts Daigas izpletnis, Raitis ar Kasparu veic pirmo lēcienu ar wingsuitiem Krievijas debesīs. Pateicoties Daigas misēklim, komandu vienā momentā jau pazīst visi. Attieksme ir ļoti draudzīga un ieinteresēta. It īpaši pret Daigu.  Viņa nevar atkauties ne no iesācējiem, ne no instruktoriem. Nez kāpēc? 

Vakarā par godu nedēļas nogalei tiek organizēta diskotēka, kur vairāk gan tiek dzerts alus (izņemot Daigu – viņa tāda kārtīga pagadījusies), runāts par dienas iespaidiem un skatītas neskaitāmas dokumentālās filmas par izpletņlēkšanu.

Dienas bilance: 2 lēcieni


20. Jun 2007 11:38Atpakaļ

Pārējie ieraksti:

An-72 Boogie 2007: Pēdējās divas dienasAN-72 Boogie 2007: Nedēļas griezumā, mūsu dienas un nedienasAN-72 Boogie 2007: Svētdiena atpūtai?AN-72 Boogie 2007: Beļģijas treniņnometne.AN-72 Boogie 2007: IerašanāsDiena pirms izlidošanas.8. diena - mājas7. diena - mājupceļš6. diena - vakara izklaides5. diena - elektrība un boulings4. diena - 4km un masāža :)3. diena - kreņķi un spirāle2. diena - Daigas apmācība un rodeo lēcieni1. diena - ierašanāsKrievijas brauciens: 0.diena - izbraukšana no Rīgas