Home
Jaunumi
DnB NORD wingsuit komanda piedalīsies pasaules rekorda uzstādīšanā

Ar bankas "DnB NORD" atbalstu Latvijas "DnB NORD Wingsuit"| komanda jūlijā piedalīsies pasaules rekorda uzstādīšanā, kas notiks ikgadējā starptautiskā izpletņlēkšanas pasākumā „AN72 Boogie 2007” Vācijā.

Atšķirībā no citu gadu pasākumiem, šoreiz dalībnieku vidū būs arī latviešu izpletņlēcēju komanda "DnB NORD Wingsuit". "AN - 72 Boogie 2007" norisināsies no 3. līdz 8. jūlijam, pasaules rekorda uzstādīšana plānota pasākuma noslēgumā.

"DnB NORD Wingsuit" komanda - Daiga Martiševska, Raitis Saulītis un Kaspars Sproģis - ir atgriezusies no treniņnometnes Krievijā, Maskavā, kur no 9. līdz 15. jūnijam pieredzējušu Wingsuit instruktoru uzraudzībā gatavojās pasaules rekorda uzstādīšanai.

Kaspars Sproģis: "Mūsu komandai bija vajadzīgi vismaz 700 lēcieni un divi gadi treniņu, lai mēs vispār varētu startēt Wingsuit disciplīnā. Tādēļ piedalīties "AN – 72 Boogie 2007" un pasaules rekorda uzstādīšanā ir mūsu lielākais sasniegums."

Tieši pirms gada – izpletņlēkšanas pasākuma "AN - 72 Boogie 2006" laikā tika uzstādīts pasaules rekords, vienlaikus no lidmašīnām izlecot 69 Wingsuit disciplīnas pārstāvjiem. Šogad šo skaitli plānots pārsniegt, rekorda uzstādīšanā piedaloties vismaz 70 lēcējiem.

Rolfs Brombahs, "AN - 72 Boogie 2007" organizators: "AN - 72 Boogie 2007" iespējams, būs šogad lielākais izpletņlēcēju pasākums Eiropā un iespējams arī visā pasaulē - to mēs uzzināsim tuvāko nedēļu laikā, jau šobrīd tam reģistrējušies dalībnieki no 19 valstīm. 2006. gada pasākuma kopējais dalībnieku skaits bija 325, no tiem 85 – Wingsuit disciplīnas pārstāvji. "AN – 72 Boogie 2006" kopā tika veikti 3000 lēcieni."

Wingsuit ir izpletņlēkšanas disciplīna, apvienojot brīvo kritienu ar iespēju izbaudīt putna lidojumu. Sportistus mēdz dēvēt arī par cilvēkiem – putniem, jo lēcienos tiek izmantoti īpaši kostīmi jeb spārnoti kombinezoni, kas, savienojot rokas un kājas, izveido spārnus.

Stāsta Kaspars Sproģis: "Ikviens no mums - gan bērni, gan pieaugušie, ir skatījies debesīs, vērojis putnus un sapņojis – kā būtu, ja mēs spētu lidot. Šie spārnotie kostīmi ļauj mums izdzīvot šo sapni – lidot un planēt kā putnam, būt kā putnam. Wingsuit kostīmā mūsu rokas un kājas pārvēršas par spārniem. Lidošana baros mums ļauj imitēt putnu kāšus. Brīvība lidošanas virziena un ātruma izvēlē ir tas, kas atšķir šo disciplīnu no citām. Lidot virs mākoņiem, atrast kādu aizu starp tiem, ienirt, uzņemt ātrumu un atkal planēt, mainīt virzienu, brīvi pārvietoties pa horizontu – tas ir īstais un patiesais skaistums šajā disciplīnā."

Wingsuit lēcieni notiek no četru kilometru augstuma, trīs kilometrus izbaudot brīvo kritienu un izpletni atverot kilometra augstumā. Īpašais kostīms ļauj atrasties brīvajā kritienā līdz pat trīs minūtēm un pa šo laiku planēt līdz pat 6 kilometriem horizontāli.

Krītot kostīma spārni piepildās ar gaisu un aerodinamika rada papildu celtspēju, kas lidojumu pārvērš par planēšanu. Krišanas ātrumu var samazināt no 200 līdz 65 kilometriem stundā, kamēr horizontālais lidojuma ātrums var būt līdz 150 kilometriem stundā. Šajā kostīmā iespējams planēt uz muguras vai ar skatu uz zemi, rotēt un mainīt virzienu, kūleņot un veidot dažādus citus interesantus akrobātiskos trikus.


06. Jun 2007 22:31Atpakaļ

Pārējie ieraksti:

7. maija intervija TV3 raidījumam "Bez Tabu".Komanda atlido ar 4.vietu!Kaspars Sproģis kopā ar Latvian Freefly Peppers komandu kļuvis par 2007. gada Latvijas čempionu izpletņlēkšanā.Video ir pabeigts!Kā mums sokas un kas šobrīd notiek?!An-72 Boogie 2007 ir noslēdzies.1 dienu pirms rekorda lēcieniem sabojājas lidmašīnas dzinējs.Boogie uzņem apgriezienusGood news everyone (c) Futurama :)Iespēja mūs redzēt un dzirdēt...DnB NORD wingsuit komanda piedalīsies pasaules rekorda uzstādīšanā