Home
Jaunumi
Kaspars Sproģis kopā ar Latvian Freefly Peppers komandu kļuvis par 2007. gada Latvijas čempionu izpletņlēkšanā.

6. un 7.oktobrī Jelgavas lidlaukā risinājās 2007.gada Latvijas atklātais čempionāts izpletņlēkšanā.

Latvijas izpletņlēkšanas čempioni tika noteikti Speedstar5 disciplīnā, kur komandas 5 dalībniekiem atsevišķi atdaloties no lidmašīnas maksimāli īsā laikā brīvā kritienā ir jāsalido kopā un roku tvērienā jāizveido figūra zvaigzne. Sacensības notika 5 kārtās(lēcienos), kur katra lēciena laiks summējās un komanda ar mazāko kopējo laiku iegūst uzvaru.

Šogad čempionātā tika pieteiktas 5 spēcīgas komandas (tai skaitā igauņu komanda), kuras visas bija gatavas cīnīties par 1.vietu.

Līdz pēdējai sacensību kārtai nebija zināms pirmā trijnieka sadalījums, jo vēl pēc ceturtā lēciena pagājušā gada čempioni Rīgas Izpletņlēcēju kluba RISK komanda bija vadībā tikai ar 0,43 sekunžu pārsvaru un attiecīgi katra mazākā kļūda varēja visu mainīt.

Tomēr Latvian Freefly Peppers komanda Piparkūkas 5ajā lēcienā aukstasinīgi uzrādīja savu labāko rezultātu un kopsummā apsteidza komandu RISK par nepilnām 3 sekundēm, tādejādi kļūstot par šī gada čempioniem.

Trešajā vietā ar 4,2 sekunžu starpību ierindojās Daugavpils izpletņlēcēju kluba sastāvs aiz sevis atstājot Igauņu sportistus un komandu Russian Soldiers.

* *

Šobrīd Jelgava veidojās par Baltijas izpletņlēcēju centru, jo strauji attīstās Jelgavas lidlauks un izpletņlēkšanas sporta popularitāte. Pateicoties tehnoloģiskajai attīstībai šis modernais sporta veids ir kļuvis daudz drošāks, pieejamāks un daudzveidīgāks, jo attīstās tādas lidošanas disciplīnas kā freefly, rw un wingsuit.

Būtisku lomu šajā attīstībā spēlēs arī jaunā slēgtā tipa Vēja tuneļa būvniecība Jelgavā, kas plānota pabeigt 2008.gada augustā un kurā katrs interesents varēs apgūt lidošanas sportu visdažādākajos līmeņos. Turpinoties tik straujai sporta veida attīstībai jau tuvākajos gados varam cerēt uz Latvijas sportistu startiem pasaules mērogā.

1. vietas ieguvēji - Latvijas čempioni 2007 - Latvian Freefly Peppers komanda - "Piparkūkas".
Sastāvs (no kreisās): Gunārs Gregersons, Aleksejs Krūmiņš, Ingus Augstkalns, Sergejs Plotņikovs un Kaspars Sproģis.

cempis_1
cempis_2
cempis_3


11. Oct 2007 21:35Atpakaļ

Pārējie ieraksti:

7. maija intervija TV3 raidījumam "Bez Tabu".Komanda atlido ar 4.vietu!Kaspars Sproģis kopā ar Latvian Freefly Peppers komandu kļuvis par 2007. gada Latvijas čempionu izpletņlēkšanā.Video ir pabeigts!Kā mums sokas un kas šobrīd notiek?!An-72 Boogie 2007 ir noslēdzies.1 dienu pirms rekorda lēcieniem sabojājas lidmašīnas dzinējs.Boogie uzņem apgriezienusGood news everyone (c) Futurama :)Iespēja mūs redzēt un dzirdēt...DnB NORD wingsuit komanda piedalīsies pasaules rekorda uzstādīšanā