Home
Jaunumi
Komanda atlido ar 4.vietu!

Latvijas izpletņlēcēju komanda "DnB Nord Wingsuit" ir atgriezusies no Beļģijas pilsētas Spa, kur ieguvusi godpilno ceturto vietu Starptautiskās gaisa akrobātikas sacensībās kopvērtējumā un pirmo vietu – privātu komandu konkurencē.

Sacensībās bija pārstāvētās visas spēcīgākās rūpnīcu komandas un to sastāvā piedalījās sportisti no ASV, Lielbritānijas, Francijas, Dānijas, Beļģijas, Nīderlandes, Latvijas un citām valstīm. Pirmo līdz trešo vietu ieguva wingsuit tērpu ražotājkomandas, kuru kopējais lēcienu skaits pārsniedz vairākus tūkstošus. Latvijas komanda bija jaunākā, gan vecuma, gan sportistu lēcienu skaita ziņā, taču ar savu neatlaidību un gribasspēku spēja izcīnīt pirmo vietu privātu komandu konkurencē, pierādot, ka komandas snieguma līmenis daudz neatpaliek no pasaules klases izpletņlēcējiem.

Šīs bija pirmās wingsuit sacensības pasaulē, kur tika vērtēta izpletņlēcēju akrobātika, triki, savstarpējā lidojuma atraktivitāte un precizitāte. Sacensību nolikums paredz, ka komandā startē trīs izpletņlēcēji. Divi izpletņlēcēji veido akrobātiskās figūras, kamēr trešais notiekošo filmē. Arī pats operators pārvietojas 3D plaknē, veidojot aizraujošu video materiālu.

Wingsuit disciplīnā regulāri norisinās sacensības, kurās vērtē maksimālo nolidoto distanci, maksimālo laiku un citus faktorus. Bet tikai tagad wingsuit disciplīna ir attīstījusies tik tālu, lai pietiekams skaits komandu varētu startēt arī šādā veida sacensībās.

„International Artistic Wingsuit Competition” sacensības tiks organizētas arī nākamgad, un šobrīd sacensību nolikums un video rezultāti tiek saskaņoti ar FAI (Fédération Aéronautique Internationale - Pasaules Gaisa sporta veidu federāciju), lai sacensību noteikumus iekļautu oficiālo gaisa sporta veidu sarakstā un pēc šī nolikuma tās varētu organizēt arī citās valstīs.

„DnB Nord Wingsuit” komandas tālākie sezonas plāni ir treniņi un sevis pilnveidošana Jelgavas lidlaukā, gatavojoties nākamajām starptautiskajām sacensībām un festivāliem. Jūnijā plānota komandas piedalīšanās Eiropas 2008. gada lielākajā wingsuit sporta festivālā „Gap Vector Festival” Francijā, ko organizē vieni no wingsuit disciplīnas aizsācējiem – pasaulslavenā Francijas komanda ”Soul Flyers”.

Iespēja redzēt un dzirdēt par komandu būs arī dažādu Latvijas pilsētu svētkos.

Vairāk attēlu no sacensībām un pavadītā laika Beļģijas pilsētā Spa skatieties sadaļā: Galerijas »

belgium_000

belgium_001

belgium_002

belgium_003


29. Apr 2008 09:00Atpakaļ

Pārējie ieraksti:

7. maija intervija TV3 raidījumam "Bez Tabu".Komanda atlido ar 4.vietu!Kaspars Sproģis kopā ar Latvian Freefly Peppers komandu kļuvis par 2007. gada Latvijas čempionu izpletņlēkšanā.Video ir pabeigts!Kā mums sokas un kas šobrīd notiek?!An-72 Boogie 2007 ir noslēdzies.1 dienu pirms rekorda lēcieniem sabojājas lidmašīnas dzinējs.Boogie uzņem apgriezienusGood news everyone (c) Futurama :)Iespēja mūs redzēt un dzirdēt...DnB NORD wingsuit komanda piedalīsies pasaules rekorda uzstādīšanā