Home
Kas ir wingsuiti?

Wingsuit ir izpletņlēkšanas disciplīna, apvienojot brīvo kritienu ar iespēju izbaudīt putna lidojumu. Sportistus mēdz dēvēt arī par cilvēkiem – putniem, jo lēcienos tiek izmantoti īpaši kostīmi jeb spārnoti kombinezoni, kas, savienojot rokas un kājas, izveido spārnus.

wings1
Foto: Bird-Man Skyflying Team Top Gun

Stāsta Kaspars: „Ikviens no mums - gan bērni, gan pieaugušie, ir skatījies debesīs, vērojis putnus un sapņojis – kā būtu, ja mēs spētu lidot. Šie spārnotie kostīmi ļauj mums izdzīvot šo sapni – lidot un planēt kā putnam, būt kā putnam. Wingsuit kostīmā mūsu rokas un kājas pārvēršas par spārniem. Lidošana baros mums ļauj imitēt putnu kāšus. Brīvība lidošanas virziena un ātruma izvēlē ir tas, kas atšķir šo disciplīnu no citām. Lidot virs mākoņiem, atrast kādu aizu starp tiem, ienirt, uzņemt ātrumu un atkal planēt, mainīt virzienu, brīvi pārvietoties pa horizontu – tas ir īstais un patiesais skaistums šajā disciplīnā.”

Wingsuit lēcieni notiek no četru kilometru augstuma, trīs kilometrus izbaudot brīvo kritienu un izpletni atverot kilometra augstumā. Īpašais kostīms ļauj atrasties brīvajā kritienā līdz pat trīs minūtēm un pa šo laiku planēt līdz pat 6 kilometriem horizontāli.

Krītot kostīma spārni piepildās ar gaisu un aerodinamika rada papildu celtspēju, kas lidojumu pārvērš par planēšanu. Krišanas ātrumu var samazināt no 200 līdz 65 kilometriem stundā, kamēr horizontālais lidojuma ātrums var būt līdz 150 kilometriem stundā. Šajā kostīmā iespējams planēt uz muguras vai ar skatu uz zemi, rotēt un mainīt virzienu, kūleņot un veidot dažādus citus interesantus akrobātiskos trikus.